Hisse Karne

Özet: #HisseKarne hashtag altında yayınladığımız ve genellikle Bist50 hisseleri içeren Hisse Karne görselleri ile ilgili “ne-nedir” tarzında bir yazı.

Hisse Karne
Hisse Karne Görseli neye benziyor?

A: Şirket bilgisi, Son alınan fiyat ve değişim.

B: Ölümcül kesişme, Altın kesişme gibi önemli durumların yazdığı yer.

C: İndikatörlerin yorumlanarak hissenin son durumu hakkında bilgi. Burada yer alan örneğin “güçlü satış” ifadesi hissenin çok satış gördüğünü ifade eder. “Güçlü alış” ise tam tersi.

D: BorsaUp Algo ile yapılan değerlendirme sonucu, hissenin pozisyonuna dair bir değerlendirme yapılır ve doğru yerde alıp doğru yerde satmak için size yardımcı olur. Örneğin RSI çok yükseldi ise bu bölgeden çoğunlukla satış gelir. Bu durumda Bu gösterge de “sat” tarafına dönecektir. Tabi RSI bir örnek olmakla birlikte sistem sadece RSI değerini okumaz. Bu aşamada sizin yapmanız gereken; Örneğin “Pahalı-Kâr Al” ifadesinde sizin yapmanız gereken, bir düzeltme yada kâr satışı riskine karşı, teknik analizinizi kontrol etmenizdir. Bu gösterge asla AL-SAT gibi yatırım önerisi yerine geçecek tavsiyeler üretmez.

E: Teknik analizde en çok kullanılan indikatörleri ve genellikle bu rakamların ne olarak yorumlandığını görebileceğiz alandır.

F: Belki de en önemli alanlardan birisi olan hareketli ortalamalar, yine analizlerde çok kullanılan seviyelerdir. Bu seviyeler yüzde cinsinden uzaklık ve fiyat olarak belirtilmiştir. Hareketli ortalamalara genellikle tepki veren hisseleri kolayca tespit edebilirsiniz.

G: Temel analiz çok daha detaylı olsa da burada en temel diyebileceğimiz veriler var. Ayrıca hacim de buraya eklendi.

H: Hissenin belli periyotlardaki dipleri ve zirveleri yine çok ucuz ve pahalı hisseleri tespit için basitçe bir değerlendirme imkanı verir.

Hisse Karne’ye abone olmak için abonelik sayfasındaki adımları izleyiniz.

 

Scroll to Top

BorsaUP Kullanım Şartları

♥ SİTEYE GİRMEK İÇİN METNİ KAYDIRINIZ

BorsaUP.com sitesi ve web sitemizde ilan edilen sosyal medya sayfaları BorsaUP olarak anılacaktır.

BorsaUP web sitesinde yer alan her türlü bilgi, veri ve analizlerin doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti etmez; hata, eksik bilgi veya güncellenme gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu değildir. BorsaUP, her an hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir ve/veya yayından kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek ve eğitim amacıyla hazırlanmış olan işbu site kapsamı bilgiler hiçbir şekil ve surette BorsaUP’ın herhangi bir taahhüdünü tazammun etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar ve oluşabilecek her türlü riskler bu kişilere ait olacaktır. Hiçbir şekil ve surette ve her ne nam altında olursa olsun, her türlü gerçek ve/veya tüzel kişinin gerek doğrudan gerek dolayısı ile ve bu sebeple uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolayısıyla oluşacak zarar, maddi ve/veya manevi kâr mahrumiyeti, velhasıl her ne nam altında olursa olsun uğrayabileceği zararlardan hiçbir şekil ve surette BorsaUP sorumlu tutulamayacak ve hiçbir şekil ve surette her ne nam altında olursa olsun BorsaUP’tan talepte bulunulmayacaktır.

BorsaUP Web Sitesi’nde yer alabilecek herhangi bilgi, istatistiki şekil ve değeri, BorsaUP bunlara içerik olarak yer verdiğinde herhangi bir yatırım aracını tavsiye eder anlamına gelmediği gibi böyle bir tercih ve temsil amacı ve yetkisi de taşımamaktadır. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

BorsaUP, kendi sitesi üstünden yapılan ve zarar doğurabilecek her türlü haberleşmeyi, yayını, bilgi aktarımını istediği zaman kesme hakkını ve gereken koşullar oluştuğu takdirde abone mesajlarını silme, aboneyi servislerden menetme ve aboneliğine son verme hakkını saklı tutar. (Abone: takipçi veya ziyaretçi şeklinde olabilir)

BorsaUP sitesini ziyaret ettiğinizde bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmeyi reddetmek ve web sitesinden çıkma hakkınız vardır.